Global faaliyet anlayışımızla sınır tanımıyoruz...
Yatırımlarımızla ükle ekonomisine can veriyoruz...
Yaşadığımız dünyanın değerini biliyoruz...
Kültürel değerlerimize saygılı, sanatın destekcisiyiz...
En değerli kaynağımız, insandır...

Akman Hakkında

Ali Akman

Ali Akman
Yönetim Kurulu Başkanı

Kemal AKMAN ve oğlu Ali AKMAN tarafından 1981 yılında Akman Dış Ticaret ve Müteahhitlik A.Ş. ile başlayan, büyüyerek faaliyetlerini sürdüren Akman Grubu’na bağlı şirketler, 1.12.1998 tarihinde Akman Holding A.Ş. bünyesinde toplanmıştır.

Akman Holding, sahip olduğu güçlü kurumsal yapısı, nitelikli insan kaynağı ve yenilikçi girişimleri ile faaliyetlerini sürdürdüğü iş alanlarında daima büyüme hedefi ile çalışmalarına devam etmektedir.

Uluslararası standartlarda hizmet ve ürün kalitesi sunan Akman Holding şirketleri, Avrupa'dan Asya'ya, Amerika'dan Orta Doğu'ya uzanan güçlü markalar  yaratmayı başarmıştır. Akman Holding, üstün başarısını tüketiciye verdiği değere ve sürekli gelişim merkezli, yenilikçi çalışma faaliyeti anlayışına borçludur.

Faaliyet alanları arasında gıda, dış ticaret, gayrimenkul, turizm, otomotiv, petro kimya ve film-prodüksiyon olan Akman Holding, faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde, sürekli iyileştirme ve gelişime yönelik olarak yatırımlarına devam etmektedir.

Gıda Sektöründe;  Türkiye'de meyve suyu konusunda, ilk TSE Belgesi, ilk ISO kalite standardı belgesi, ilk ARGE laboratuarı ile ilk aseptik dolumu ve ultra filtrasyonunu gerçekleştirerek, ilklere imza atmayı başarmıştır. Diğer faaliyet alanlarında da Dünya’da ki değişime ve gelişime ayak uydurarak yoluna devam etmektedir.

Akman Holding, tüm kurumsal yapılanmasını gelişim yanlısı ve yenilikçi bakış açısı ile kurmuş olup, yatırımları ile ülke ekonomisine can vermeye devam etmektedir.

Sosyal Sorumluluk Anlayışımız

Sosyal Sorumluluk

Akman Holding’in öncelikli hedefleri arasında, kurumsal duruşu ile birlikte, sosyal sorumluluk projeleri üstlenerek, topluma fayda sağlamak yer alır. Köklü sosyal sorumluluk anlayışımız, insanımızın güncel ihtiyaçlarını uzun soluklu ve sürdürülebilir bir yaklaşımla eğitim, çevre ve kültür-sanat alanlarında karşılamamıza olanak sağlamaktadır.
Özellikle, eğitim alanında sürdürdüğümüz faaliyetler, geleceğe katkı vizyonumuzun en kapsamlı kanıtıdır.

N.E.Ü Ereğli Kemal Akman M.Y.O

Yüksekokul, 123.818 m2 arsa içerisinde, 1100 m2 zemin üzerinde inşa edilmiş ve 4400 m2 kapalı alana sahiptir. Ayrıca, Yüksekokul yerleşkesi içerisine 2006-2007 eğitim-öğretim yılında Selçuk Üniversitesi ve Akman Holding bünyesinde bulunan ERSU A.Ş. arasında imzalanan protokol gereğince, 1980 m2 zemin üzerinde 8780 m2 kapalı alana sahip fakülte kurulması amacıyla bir bina inşaatına başlanmış ve 2007 Mayıs ayında tamamlanmıştır. Akman Holding tarafından kampüs alanına kazandırılan fakülte binası nedeniyle okulun adı 2011 yılından itibaren Ereğli Kemal Akman Meslek Yüksekokulu olarak değiştirilmiştir.

Sektörler

Akman Grubu; dış ticaret, gıda, turizm, otomotiv, gayrimenkul ve film-prodüksiyon olmak üzere altı sektörde faaliyet göstermektedir. Akman Holding, tüm şirketleri ve çalışanları ile hizmet verdiği yurt içi ve yurt dışı pazarda güçlü kurumsal yapısı, nitelikli insan kaynağı ve yenilikçi girişimleri, üstün teknolojisi ve güçlü markaları ile sürekli iyileştirme ve gelişime yönelik olarak yatırımlarına ve faaliyetlerine devam etmektedir.

Basında Biz

Kanada’da Türk Projesi.! Akman Holding’nin Kanada’da yeni başarı öyküsü!

İnşaat, turizm, gıda ve otomotiv gibi sektörlerde 40 yıllık birikime sahip Akman Holding’in Kanada’daki şirketi SAMM Developments, The Kennedy Condominiums projesinin ardından, 2’nci büyük başarı öyküsü yazmaya hazırlanıyor. 130 milyon dolarlık yatırımla, Toronto’da havalimanı ve şehir merkezinin tam ortasında, şehrin en prestijli bölgesinde, 40 bin metrekarelik dev bir plaza komplesine start verecek. 11 katlı, 204 odalı otel ve 150 adet ofis, alışveriş merkezi, restoran gibi donatılardan oluşan Regal Plaza Kompleksi’nin temeli; 22 Eylül’de, Kanada’nın Ontario Eyaleti Başbakanı Doug Ford’un katılımıyla gerçekleşecek törenle atılacak. Proje, 2023 yılı Mart ayında tamamlanacak. Akman Holding’in bölgede 2’nci bir başarı öyküsü yazmaya hazırlandığı dev plaza kompleksi, Kanada’da ticaretin kalbinin aktığı Toronto’nun en merkezi noktalarından birinde yer alıyor. Bölgenin en büyük projesi olma özelliğini taşıyan 130 bin metrekarelik inşaat alanı olan The Kennedy Condominiums projesiyle Türk ve yabancı yatırımcıların dikkatini çeken şirket, yeni projesinde de şimdiden satın alma görüşmeleri yapıyor. Ulusal ve uluslararası şirketler, beyaz yaka çalışanlar, sık seyahate çıkanlar ile şehir merkezine yakın bir lokasyonda yaşamak isteyenlere aradıkları her şeyi bulacakları 5 yıldızlı bir atmosfer sunmaya hazırlanan projenin, otel kısmının satışı tamamlandı. Ofis satışları Nisan 2021’de başlayacak, Mart 2023’te tamamlanmış olacak.

Köklü tecrübe ile yükselecek

Akman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman’ın açıklaması haberde……

Projenin henüz temeli atılmadan ciddi bir yatırımcı talebiyle karşı karşıya kaldığını vurgulayan Akman Holding ve SAMM Developments Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, “Yeni projemiz ile Kanada inşaat sektöründeki konumumuzu daha da yukarılara taşıyacağız. Karma yapıda hep iddialıydık. Regal Plaza Kompleksi, şirketimizin köklü tecrübesiyle yükselecek.” dedi.

Türk yatırımcılardan talep alıyor

Projenin otel bölümünün satışının tamamlandığını, ofis satışlarının da önümüzdeki yılın nisan ayında başlayacağını kaydeden Ali Akman, projeye ilişkin şunları söyledi: “Avrupa’da daha önce benzer karma projeler yapmıştık. Bu noktada oldukça deneyimliyiz. Projemiz de içerisinde barındırdığı otel, ofis, alışveriş merkezi, restoran, kuaför, kuru temizleme gibi donanımlarıyla tam anlamıyla bir karma proje. Böyle bir proje, Kanada için oldukça yeni. Bu sayede yeni bir oluşuma markamızın imzasını atacağız. Türk yatırımcılarımızdan da ciddi talep alıyoruz.”

En ideal lokasyon

Regal Plaza Kompleksi projesinin konumu ve donanımıyla ağırlıklı olarak üst düzey yönetici konumunda olan beyaz yaka çalışanları hedeflediğini belirten Ali Akman, “Projemiz Toronto Havalimanı ile Toronto merkezinin tam ortasındaki konumuyla bölge için ideal bir lokasyonda yer alıyor. Havalimanı ve şehir merkezine yakın olması çok önemli bir kriter. Proje ile Toronto’ya iş seyahatine gelen çalışanlar otelimizde konaklayarak, ofis bölümünde çalışmalarını sürdürebilecekler. Konferans salonları, ofisler, rezidanslar, otel, restoran, cafelerin olduğu hareketli çok bir ortamda olması da büyük avantaj.” diye belirtti.

http://imarpanosu.com/wp-content/uploads/2020/09/regal-plaza-kanadada-turk-projesi-temeli-atiliyor.jpg

Akman Holding, Kanada'da 130 milyon dolarlık 5 yıldızlı plaza kompleksine başlıyor.

İnşaat, turizm, gıda ve otomotiv gibi sektörlerde 40 yıllık birikime sahip Akman Holding'in Kanada'daki şirketi SAMM Developments,The Kennedy Condominiums projesinin ardından, 2'nci büyük başarı öyküsü yazmaya hazırlanıyor. 130 milyon dolarlık yatırımla, Toronto'da havalimanı ve şehir merkezinin tam ortasında, şehrin en prestijli bölgesinde, 40 bin metrekarelik dev bir plaza komplesine start verecek.

Haberin devamı: https://www.borsagundem.com/anlik-borsa-haberleri/20200921101212
Akman Holding, Kanada’da Yeni Bir Başarı Öyküsü Daha Yazacak.

İnşaat, turizm, gıda ve otomotiv gibi sektörlerde 40 yıllık birikime sahip Akman Holding’in Kanada’daki şirketi SAMM Developments, The Kennedy Condominiums projesinin ardından, 2’nci büyük başarı öyküsü yazmaya hazırlanıyor..

Haberin devamı: https://www.manisahaberajansi.com/akman-holding-kanada-da-yeni-bir-basari-oykusu-daha-yazacak/45290
Kanada'nın En Büyük Projesi

Kanada'nın en büyük projesinin temeli meyve suyu ile atıldı Türkiye'nin ilk meyve suyu ihracatını Ersu markası ile gerçekleştiren Ali Akman, inşaat ve turizm işinde de hızlı büyüyor. Akman'ın Kanada-Toronto'da 600 milyon dolar yatırımla yükselen inşat projesi, 1.350 konuttan oluşuyor.

Akman Holding’in Kanada’daki yatırımı hayata geçirdiği SAMM Developments, yeni projeleri ile adından sözettiriyor. SAMM Developments, Kanada’nın Toronto kentinde dev bir yatırıma başladı. 600 milyon dolarlık yatırımı kapsayan The Kennedy Condominiums adını taşıyan proje için Kanada’nın en büyük ve tanınmış danışmanlarından oluşan bir ekip kuruldu. Söz konusu proje Türkiye’den yatırımcılar için de büyük fırsatlar sunuyor. Kanada’da satışa çıkan The Kennedy Condominiums projesinde Türkiye’den müşterilere yönelik satışlar ise önümüzdeki Eylül ayında başlayacak.

4 blokta 1.350 daire, otel ve iş merkezi.

Projeyle ilgili bilgi veren Akman Holding ve SAMM Developments Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, Türkiye’den yatırımcılar için lansmana özel avantajlı fiyatlar sunulacağını belirterek, “Yabancılar mortgage kredisini yüzde 65 alabiliyor. Yüzde 35’ini ise peşin veriyorlar. Ayrıca kira garantisi verilebiliyor. Aylık 1.400 dolar kira getirisi bulunuyor” dedi. Projeye talebin yüksek olduğunu kaydeden Ali Akman, “Toronto’da bulunan projemize ülkenin değişik bölgelerinden çok fazla sayıda talep aldık. 370 dairenin bulunduğu birinci binanın satışını tamamladık. Talebi karşılamak için pek çok yatırımcıyı ikinci etap satışlarına yönlendirmek durumunda kaldık. Geçen ay satışa sunduğumuz ikinci binada 330dairemiz var ve buraya 800 başvuru aldık. Özellikle Kanada’da inşaatta İtalyanlar’ın ön planda olduklarını düşündüğümüzde bir Türk yatırımcının bölgede oluşan talebe cevap vermekte büyük bir başarı göstermesi önemli ve gurur verici bir gelişme” diye konuştu.

Sanal tur için tıklayın.

Haberin kaynakları:

http://haber.star.com.tr/ekonomi/kanadanin-en-buyuk-projesinin-temeli-meyve-suyu-ile-atildi/haber-1133873/

http://www.hurriyetemlak.com/turk-sirketten-kanada-ya-dev-proje/emlak-yasam-sektorden-haberler/cl.-CE-SSug=
http://www.gazetevatan.com/kanada-toronto-da-ev-yapip-turkler-e-satacak-972680-ekonomi/

Finans Gündem Ali Akman Röpörtaj

Korkuteli ilçesindeki Golden Meyve suyu Fabrikası, Antalya Anfaş içecek fuarına katılıyor. Akman Holding Golden Meyve suyu Genel Müdürü Nur Gezer, Çarşamba günü açılacak olan fuara tüm Korkuteli halkını davet etti.

Uluslar arası arenada söz sahibi olduğunu kanıtlayan Anfaş Foodproduct ve Anfaş Bevex 21. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarında yerini alan Golden Meyve suyu Fabrikasının stantını Korkuteli protokolü tarafından açılacak.

Yaklaşık 4 ay önce göreve başlayan Akman Holding Golden Meyve suyu Genel Müdürü Nur Gezer, "19 -22 Şubat tarihleri arasında açılacak olan Anfaş Bevex 21. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarında Korkuteli'ni ilk defa temsil etmek için standımızı açtık. Tamamı Korkuteli ürünü olan Golden Meyve suyu ve diğer yerli ürünlerimizi Fuarda tanıtacağız.

Fuar açılışı için Korkuteli'den otobüs kaldıracağız. Golden Meyve suyu olarak amacımız Korkuteli'nin markası olan Elma, Vişne, Kayısı, Nar sularını en iyi şekilde tanıtacağız. Bu güzel günümüzde Korkuteli Halkını fuara ve standımıza bekliyoruz" dedi.

Gezer, "Korkuteli protokolü Fuara katılarak bizim standımızın kurdelesini kesecek" dedi.

Haberin devamı: http://www.finansgundem.com/haber/spekulator-patron-akman_dan-olay-sozler/570744-280523

Hayırsever İş Adamının İsmi Fakültenin Tabelasından Çıkarıldı

Ereğli de Akman Holding tarafından yaptırılan fakülte binasının tabelası yeni bir krizin habercisi oldu.

2005 yılında 3.2 milyon dolara Hayırsever iş adamı Kemal Akman Tarafından Ereğli ye yaptırılan Fakülte binasının tabelası değiştirilince oğlu ve yönetim kurulu başkanı Ali akman yaptıgı açıklamada çok sert ifadeler kullandı.

Akman biz Ereğli’ye büyük bir 3000 kişilik fakülte binası yaptık ama babamın isminin verildiği tabela oradan indirilmiştir.Selçuk üniversitesine bağlı iken tabela asılı duruyordu,ne zaman Necmettin Erbakan üniversitesine okul bağlandıktan kısa bir süre sonra babamın adılı yazılı olduğu tabela indirilerek yerine Necmettin Erbakan eğitim fakültesi tabelası asılmış gördük.

Biz aile olarak çok üzgünüz burada yapılan bir hayır vardır ailemiz tarafından,kaldı ki bunun protokol de imzalanmıştır. Biz bu işi en yakın zamanda avukatlarımızla hukuki davamızı açacak ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisine Sunacağız dedi. Ali akman sözlerine şöyle devam etti, bu olay bir gezi parkı olayı kadar önemlidir.Burada ciddi anlamda ahlaksızlık yapılarak bizim yaptırdığımız binadan babamın isminin silinmesi ve alakası olmayan başka bir binaya asılmasıdır.

Haberin devamı: http://www.ertajans.net/bu-nasil-is-kamal-akman-ismi-de-kaldirildi.html

Öğrencilerden İnceleme Gezisi

Antalya İsmet İnönü Kız Meslek Lisesi öğrencileri, Antalya'nın Korkuteli ilçesinde bulunan Golden Meyve Suyu Fabrikası gezerek incelemelerde bulundu.

Antalya İsmet İnönü Kız Meslek Lisesi öğrencileri, Antalya'nın Korkuteli ilçesinde bulunan Golden Meyve Suyu Fabrikası gezerek incelemelerde bulundu.

İsmet İnönü Kız Meslek Lisesi 10'uncu sınıf yiyecek içecek bölümü öğrencileri Golden Meyve Suyu Fabrikası'nda incelemelerde bulundu. 60 kişilik öğrenci gurubu, üretim, kalite ve standartlarla ilgili bilgiler alırken, Gıda Mühendisleri Kamile Tunç ve Mehmet Tokmak, öğrencilere meyve suyu imalatını ditaylı olarak anlattılar.

Fabrikanın Genel Müdürü Nur Gezer, iyi ürünün, iyi hammaddeden üretileceği gerçeğiyle hareket ettiklerini, yıl içinde üretim bölgelerinden en güzel meyveleri seçerek soğuk hava depolarında muhafaza ettiklerini belirtti. Ürünlerin ayıklama, yıkama, dezenfeksiyon ve durulama işlemlerinden geçirildikten sonra ihtiyaca göre günlük olarak fişlendiğini belirten Gezer, "Fabrikaya gelen meyveler, sırasıyla sıkım, şişelere dolum, etiketleme ve tarihleme işlemlerinden geçtikten sonra ambalajlı olarak satış noktalarına sevk ediliyor" dedi.

Katkı maddesi içermeyen ve ısıl işlem görmeyen taze sıkılmış meyve sularının günlük olarak tüketildiğini vurgulayan Gezer, öğrencilerin üretim hakkındaki sorularını da cevapladı

Haberin kaynağı: http://www.haberler.com/ogrencilerden-inceleme-gezisi-5463913-haberi

Akman meyve suyuna yatırım yaptı

Meyve suyunun önemli oyuncularından Akman Holding, sektördeki yatırımlarına hız verdi. Akman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, Golden markasıyla yeni bir meyveli içecek çeşidini pazara sunduklarını söyledi.

HEDEF KİTLE ÇOCUKLAR
2011'de Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilerin sağlıklı beslenmesi amacıyla gazlı ve aromalı içeceklerin okul kantinlerinde satılmasını yasakladığını belirten Akman, "Bu gelişme meyve suyu pazarının önünü açtı" dedi. Akman Holding Yönetim Kurulu Üyesi Melisa Akman ise, Türkiye'de meyve suyu tüketiminin hızla arttığına işaret etti. 12 yaşın altındaki çocukların tüketim oranının pazarın yüzde 28'ini oluşturduğuna dikkat çeken Akman, "Golden portakal, vişne, şeftali ve kayısı olmak üzere 4 çeşitten oluşuyor" diye konuştu.

SİYAH HAVUÇ İHRACATI
Yeni ürünlerinin kalorisinin oldukça düşük olduğunu belirten Akman, obezite düşmanı olduğu belirtilen bu ürünle iyi bir satış grafiği yakalayacaklarını kaydetti. Ali Akman, sadece Türkiye'de yetişen siyah havucun da suyunu ürettiklerini söyledi. 2014'te Türkiye'de de satacakları ürünün Japonya'ya ihracatının başladığını açıklayan Akman, "Japonya'dan talep çok yüksek. 

Golden okul kantinine giriyor

Akman Holding, Golden markası ile çocuklara sağlıklı meyvelerden vitamin ve enerji alarak, “obezite” endişesi taşımadan, susuzluklarını en lezzetli biçimde giderebilecekleri yeni ürünler sunuyor. Türkiye’de beslenme bilincinin yaygınlaşmasıyla meyve suyu tüketimi hızla artarken, Golden’in, 200 ml.’lik yeni meyveli içecekleri, meyve suyu tüketiminde yüzde 28 ile en önemli paya sahip çocuklara, gazlı ve aromalı içeceklerin satışının Milli Eğitim Bakanlığı ’nca yasaklandığı okul kantinleri de dahil, birçok noktada ulaşacak. Golden’in yeni ürünü dar gelirli öğrencilere ulaştırmak için de sorumluluk çalışmaları yürütecek.

Golden, Portakal, Vişne, Şeftali ve Kayısılı olmak üzere 4 farklı çeşitten oluşan 200 ml.’lik yeni meyveli içeceğini, bir reklam kampanyası ve medya lansmanı ile Türkiye’ye sundu. Ersu ve Golden markalarıyla meyve suyu sektörünün en büyük yerli üreticilerinden olan Akman Holding, yüzde 100 meyve suyu ve nektar çeşitlerinden sonra, bu yeni ürün ile ilk kez “meyveli içecek” pazarına girdi.

Haber kaynağı: http://www.radikal.com.tr/ekonomi/golden_okul_kantinine_giriyor-1158499

Akman’dan Meyve Suyunda atak

Meyve suyu sektörünün güçlü firmalarından Akman Holding, Golden markalı yeni ürünlerini piyasaya çıkardı. Firmanın hedef kitlesinde çocuklar var.

Meyve suyunun önemli oyuncularından Akman Holding, sektördeki yatırımlarına hız verdi. Akman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, Golden markasıyla yeni bir meyveli içecek çeşidini pazara sunduklarını söyledi. 

HEDEF KİTLE ÇOCUKLAR 
2011'de Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilerin sağlıklı beslenmesi amacıyla gazlı ve aromalı içeceklerin okul kantinlerinde satılmasını yasakladığını belirten Akman, "Bu gelişme meyve suyu pazarının önünü açtı" dedi. Akman Holding Yönetim Kurulu Üyesi Melisa Akman ise, Türkiye'de meyve suyu tüketiminin hızla arttığına işaret etti. 12 yaşın altındaki çocukların tüketim oranının pazarın yüzde 28'ini oluşturduğuna dikkat çeken Akman, "Golden portakal, vişne, şeftali ve kayısı olmak üzere 4 çeşitten oluşuyor" diye konuştu. 

SİYAH HAVUÇ İHRACATI 
Yeni ürünlerinin kalorisinin oldukça düşük olduğunu belirten Akman, obezite düşmanı olduğu belirtilen bu ürünle iyi bir satış grafiği yakalayacaklarını kaydetti. Ali Akman, sadece Türkiye'de yetişen siyah havucun da suyunu ürettiklerini söyledi. 2014'te Türkiye'de de satacakları ürünün Japonya'ya ihracatının başladığını açıklayan Akman, "Japonya'dan talep çok yüksek. İlk etapta 214 bin dolarlık sipariş aldık" diye konuştu. 

Haber kaynağı: http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2013/11/01/akmandan-meyve-suyunda-atak

Anuga Fuarı

İHRACAT’TA PAZAR LİDERİ ERSU MEYVE SUYU ANUGA 2013’E DAMGASINI VURDU…

Almanya’nın Köln kentindeki dünyanın en büyük gıda fuarlarından “Anuga 2013 Gıda ve İçecek Fuarı” yaklaşık 100 ülkeden 6 bin 700 firmanın katılımıyla gerçekleşmiştir. Dünyanın en büyük fuar alanlarından biri olan Köln Fuar Merkezi’nde ki standımızda bu güne kadar gerçekleştirilen tüm Anuga fuarlarında olduğu gibi ilgi çok yoğundu.

Çin’de her zaman kazanmak mümkün olmuyor

Dünyanın yeni devi Çin’e erken gidenlerin ciddi kazançlar elde ettiğini daha önceki haberlerimizde yazmıştık. Ancak Çin’de her zaman kazanmak mümkün olmuyor. Bazen kaybetmeyi de göze almak gerekiyor. Tıpkı Çin’e ilk giden Türk yatırımcılardan, Akman Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman’ın yaşadıkları gibi...

Akman, 1994 yılında başlayan Çin macerasını şöyle anlatıyor: “Golden markamızla Çinlilere yıllarca meyve suyu içirdik. Baktık işler iyi gidiyor, 4 yıl sonra bu ülkede yatırım da yaptık. O dönemde ciddi kar marjlarıyla üretim yaptık ve kazandık. 2001 yılında hisselerimizi satarak emeğimizin karşılığını aldık. Ardından Çin’in Yantai eyaletinde 10 milyon dolarlık yatırımla yeni bir tesis kurduk. Onu da Eylül 2011’de satarak Çin’den çıktık.”

Peki neden? Ali Akman, “Çünkü son şirketi satmakta geç kaldık ve zarar ettik” diye yanıtlıyor. Son 5 yılda Çin’in yabancı sermayeye yaklaşımın olumsuz olduğunu düşünen Akman, hukuki güvenceleri de yeterli bulmuyor:

“Çin’de iş yapacak şirketler, özellikle de bizim sektördekiler asla peşin para ödeyerek alım yapmamalı. Yatırım yapacaklar için kar marjları düştü. Bunun yanı sıra hukuki güvencenin az olmasından dolayı riskin de çok iyi analiz edilmesi gerekiyor. Örneğin, bizim fabrikamızdan kamyonla makine çalındı. Kamerayla tespit etmemize rağmen polise hiçbir işlem yaptıramadık.”

Kısacası Çin’e yatırım yapmak isteyenlerin bardağın boş tarafına da bakmalarında fayda var.

Haberin kaynağı: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Cin-e-yatirim-yapmak-isteyenler-bu-haberi-okusun/130052

ERSU Genel Müdüründen Öğrencilere Bilgi

AKMAN Holding Grubu Şirketlerinden ERSU A.Ş. Genel Müdürü Melisa Akman, Ereğli Kemal Akman Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile bir araya geldi.

Haberin devamı: http://www.erhaber.com/haber?id=21069
Akman'dan öğrencilere önemli bilgiler

Ereğli Kemal Akman Meslek Yüksekokulu İşletme ve Muhasebe Bölümleri Akman Holding Grubu şirketlerinden ERSU A.Ş. Genel Müdürü Melisa Akman’ı Bölüm öğrencileriyle buluşturdular..

Akman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman’ın da katıldığı seminerde ERSU A.Ş. Genel Müdürü Melisa AKMAN, öğrencilere iş hayatında başarılı olmanın yolları, çalışma ortamının yaşanılır hale getirilmesi, rekabet vb. konularda karşılaşacakları özel durumlarla ilgili bilgiler verdi. İş hayatından canlı örneklerle konuşmasını renklendiren Melisa Akman’ın sunumu, öğrenciler tarafından büyük bir zevk ve ilgiyle izlendi.

Toplantı sonunda Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Galip Oturanç tarafından kendilerine birer plaket takdim edilen baba-kız Akman’lar öğrencilerle bir araya gelmenin ve onlara teorinin ötesinde pratik bilgiler vermenin kendilerini ziyadesiyle memnun ettiğini ifade ettiler. Üniversite-sanayi işbirliği konusunda üstlerine düşen fedakârlığı her zaman yapmaya hazır olduklarını belirttiler.

Haberin kaynağı: http://www.ereglidenhaber.com/egitim/akmandan-ogrencilere-onemli-bilgiler.htm
Golden Meyve Suyu- CNN Türk Haber
Ereğli’den yurtdışına meyve suyu

Ereğlide Kurulu bir firma, ürettiği meyve sularını başta ABD, Almanya ve Kanada olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki 35'e yakın ülkeye ihraç ediyor

Ersu Meyve ve Gıda Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Kadir Şahin yaptığı açıklamada, 1969 yılında kurulan fabrikalarının 1984 yılından bu yana Akman Holding bünyesinde meyve suyu sektöründe faaliyet gösterdiğini söyledi.

Holding bünyesinde Ersu ve Golden şirketleri adı altında Niğde, Antalya, Afyon ve Konya'nın Ereğli ilçesindeki fabrikalarında meyve suyu üretimi yaptıklarını ifade eden Şahin, ayrıca yine Ereğli'deki başka bir fabrikada da doğal kaynak suyu üretimi yaptıklarını bildirdi.

MEYVE SULARI 35 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLİYOR

Şahin, bu 5 fabrikada 250'yi aşkın işçinin çalıştığını, bu rakamın üretimin yoğunlaştığı dönemlerde daha da arttığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Ürünlerin daha kaliteli olabilmesi için fabrikalarımızı meyve üretim bölgelerine kurduk. Bu fabrikalarımızda elma, vişne, kayısı, şeftali gibi birçok çeşitte meyve suyu üretiyoruz. Ayrıca ilk defa bizim üretimine başladığımız nar suyunu da 2005 yılında yurt dışına göndermeye başladık. Yurt dışında da nar suyu oldukça beğenildi. Meyve suyu üretimi yapan 4 fabrikamızda yıllık ortalama 200 bin ton meyve işleniyor. Ürünlerimizin yüzde 50'lik dilimini yurt dışına gönderiyoruz. Ürettiğimiz meyve sularını başta ABD, Almanya ve Kanada olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki 35'e yakın ülkeye ihraç ediyoruz.''

Her yıl Ar-Ge faaliyetleri için belirli miktarda bütçe ayırdıklarını anlatan Şahin, bu Ar-Ge çalışmaları ile geliştirdikleri nar konsantreli meyve suyunu ilk kez kendilerinin dünya gündemine taşıdığını, yurt dışından da bu ürüne yoğun talep olduğunu bildirdi.

HEDEF 100 MİLYON DOLARLIK İHRACAT

Şahin, 2010 yılında yaklaşık 25 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını dile getirerek, hedeflerinin önümüzdeki 5 yıl içinde bu rakamı 100 milyon dolara çıkarabilmek olduğunu bildirdi.

Fabrikalarının kapasitelerini de artırmayı planladıklarını belirten Şahin, ''Bizim faaliyetlerimizden bölge halkı da faydalanıyor. Ereğli'de çiftçilerle salça üretimi için 30 bin tonluk domates sözleşmesi imzaladık. Bizim üretimimiz arttıkça çiftçinin kazancı artıyor, artan döviz girdisi nedeniyle de ülkemiz kazanıyor'' diye konuştu.

Şahin, nisan ayı içinde, sıcak dolum teknolojisi kullanılarak üretecekleri ve hiçbir koruyucu içermeyen limonatanın, tüketicilerin beğenisine sunulacağını sözlerine ekledi.

Haber kaynağı: http://www.konyayenigun.com/haber/28502/Eregliden_yurtdisina_meyve_suyu.html

Bürokratik engeller Ankara’ya küstürdü

Ankara’da en çok yatırım yapan şirket unvanını elinde bulunduran Akman Holding’in patronu Ali Akman, Çankaya Belediyesi’nin çıkardığı bürokratik engeller yüzünden Başkent’e küstüklerini söyledi.

Akman, "Doğup büyüdüğüm, bizim için büyük anlam taşıyan bu şehre daha birçok yatırımlar yapmak istiyoruz, ama önümüze çıkarılan engellerden yıldık artık. Çin’de bile milyonlarca dolarlık dev yatırımlar yaparken, Ankara’da yapamıyoruz" dedi.

Haberin devamı: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5222106.asp
Ali Akman’dan Türk müteahhitlere "Kanada'ya yatırım yapın" çağrısı

Akman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, Kanada'nın Türk müteahhitler için henüz çok yeni bir

pazar olduğunu belirterek, ciddi fırsatlar sunan bu ülkede mutlaka yatırım yapılması gerektiğini söyledi.

Haberin devamı: https://www.aa.com.tr/tr/sirkethaberleri/gayrimenkul/turk-muteahhitlere-kanadaya-yatirim-yapin-cagrisi/659516

Basın Odası

Basın Odası

Akman Holding

  • Katalog

Ersu

Golden

İnsan Kaynakları

Formu eksiksiz doldurarak ve CV'nizi de ekleyerek başvuru yapabilirsiniz. Başvurularınız ve kişisel bilgileriniz gizli tutulacaktır.

Adınız / Soyadınız
Doğum Tarihiniz
E-Posta
Telefon

Bay

 

BayanBaşvurmak istediğiniz pozisyon
Kısa Özgeçmişiniz
Cv Dosyası (Word, PDF, Odt)
CV Dosyası Seç

İletişim

Bize Ulaşın

İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu cad. No:61 A Blok
Balgat / Ankara / Türkiye
T: 0312 220 51 80 - 83 | F: 0312 220 51 84

info@akman.com.tr

Google Maps

Adınız / Soyadınız Firma E-Posta Mesajınız